מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

פעולה סניף טלמון- כבוד לזולת

שמות המדריכים- אלקנה, איתן ונריה

סוג הפעולה
פעולה
מתאים לגיל
הרא"ה
משך הפעולה
עד שעה
מערך
  • הצעת מדריך
  • פעולה ממערך
242 מדריכים אהבו את הפעולה
עמוד הפייסבוק של המרכז

מטרות הפעולה

  1. החניך ילמד (פועל) איך להקשיב לשני
  2. החניך יבין (פועל) איך זה מרגיש כשלא מקשיבים לו.
  3. מטרה מדידה- החניך יקשיב(פועל) למדריך, ובכללי כשמדברים אליו.

מהלך הפעולה

 

פתיחה: אומרים לשני אנשים לשכנע את כולם )כל אחד בנושא אחר) אבל אומרים לכולם להקשיב למישהו אחד, ולא להקשיב לשני.

 

גוף

פריזבי: שלב 1-רגיל. שלב 2-בלי דיבור. ראינו שהיה הרבה יותר פשוט כשהקשבתם ודיברתם אחד עם השני.

סיכום: סיפור על הקשבה. ראינו שכשכולם מקשיבים וזורמים- הכל הולך יותר

 

מה צריך להביא/להכין?

כדור. ולהדפיס סיפור

 

רעייתי יצאה יום אחד לעיסוקיה ואני נשארתי בבית צופה, משגיח ואחראי על בתי בת השלוש

,ישבנו בסלון אני מחובר למחשב הנייד שלי

,ונועה הקטנה משתעשעת בסט חדש של ספלי תה קטנים מפלסטיק

.שקיבלה כמתנה לבית הבובות שלה

,ידעתי שזה אחד מהצעצועים החביבים עליה ושמחתי שהיא עסוקה בעצמה

.בסט התה ובבובותיה

,הודעות האי-מייל המשיכו לזרום לתיבת הדואר שלי ללא התחשבות

.שאני כבר בבית ותבעו את תשומת לבי

.אבא!” שמעתי את קולה המתוק של נועה לידי”

“?אולי אתה רוצה ללגום מהתה שהכנתי לך”

הרמתי את עיני מהמייל שהייתי שקוע בו וראיתי את נועה מגישה לי את אחד הספלונים

.של הבובות והוא מלא במים

,”איזו מתוקה שאת חושבת עלי “אמרתי לה

.ליטפתי את שערה ולגמתי מהמים מלוא הפה

“?איזה תה נהדר! אולי תמזגי לי עוד”

,נהנה מכך שאני ‘מנפנף’ אותה לעוד כמה דקות

.חזרתי למיילים, קורא ומגיב מיד, מעביר הלאה הנחיות

.אחרי עוד כמה דקות, ואולי יותר, נועה שבה אלי עם ספל מים נוסף

,לגמתי שוב, והיא הלכה שוב, ושוב חזרה

.נהנית כנראה מהמחמאות שהרעפתי עליה ועל התה הטעים שהיא מכינה לי

.כשרעייתי שבה מסידוריה היא העיפה מבט מסביב ושאלה בדאגה היכן נועה

:הרמתי את ראשי מהמחשב בשביעות רצון עצמית ואמרתי לה

.”!חכי, חכי שניה. את מוכרחה לראות את נועה מגישה לי תה, איזו מתוקה הילדה הזו שלנו”

,רעייתי נשענה על הקיר, ממתינה בחיוך לגברת הקטנה

.והנה נועה אכן פוסעת לסלון, מהלכת בזהירות שלא תישפך אף טיפה מה”תה” שלה

,היא הגישה לי את הספלון, כמו בכל הפעמים הקודמות

והביטה בי בהנאה של ילדים כשלגמתי מהמים עד תומם בצקצוקי לשון שגרמו לה לחייך

.אלי חיוך רחב ומתוק

.ראיתְ?” זרקתי לאשתי, גאה בכישורי האבהות שלי ובקשר המתהדק שלי עם בתי”

:ורעייתי, בחיוך שאפילו לא טרחה להסתירו, אמרה לי

.?אתה שוב שקוע במחשב שלך מילא כשאתה אתי, אבל כשאתה לבד עם נועה”

אם לא היית כל כך עסוק בעניינך, בוודאי הייתה עולה בך המחשבה שהמקום

“!היחידי ואליו יכולה נועה בת השלוש להגיע כדי להשיג מים הוא מתוך האסלה

 

דעתך חשובה לנו