איתור סניפים וכפרי בוגרים
מספרים על האדמו”ר ר’ יעקב מסדיגורא זצ”ל שנהג להשתלב במעגל הריקודים ביום העצמאות בבית הכנסת בהתלהבות עצומה. כל מי שראה אותו הבין מיד שלרב יש שמחה מיוחדת ביום זה, אושר פנימי, יוקד, שלא היה ניכר אצל הרוקדים האחרים, אך איש לא ידע מדוע.
יום אחד נכנס אחד מחסידיו איתו לשיחה. סיפר לו הרב שכשהיה מתגורר בווינה, הגיעו הנאצים יימח שמם למקום. כיוון שהיה רב הקהילה, החליטו הנאצים להשפילו כראש היהודים. נתנו לו מטאטא גדול ובחרו בו להיות מטאטא רחובות העיר ווינה. תוך כדי העבודה לא הפסיק לומר: “ריבונו של עולם! אזכה עוד לטאטא את רחובות ארץ ישראל!”. כשסיים, תחבו לו דגל נאצי ביד וכפו אותו לקבוע את הדגל הנאצי בבניין גבוה. ושוב, תוך כדי מעשה אמר: “ריבונו של עולם! אזכה עוד להניף דגל ישראל במקום גבוה בארץ ישראל!”. כשזכה לעלות לארץ רצה לקיים את דבריו, אולם לא ייתכן שיעמוד כרב חשוב ויטאטא את הרחוב לעיני כל… מה עשה ביום העצמאות? קם בשעה שלוש לפנות בוקר, לקח מטאטא גדול וטאטא את רחובות עירו. לקח דגל ישראל ותלה גבוה על גג ביתו…
ובכל שנה ושנה שמח ורקד בהתלהבות עצומה על ששמע ה’ את תפילותיו וזכה לחגוג בארץ ישראל את יום תקומת מדינת ישראל!
(מתוך הספר “עלי תמר”, ר’ יששכר תמר ז”ל)