מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

מחוז צפון

logo tzafon

טלפון: 04-6791061, 052-3662613

פקס: 04-6715643

כתובת: רחוב הגליל פסגת רקת, טבריה

דוא”ל: tzafon@bna.org.il

שעות פעילות: 09:00 עד 14:00

לרשימת הסניפים במחוז לחצו כאן

bakashat sipsud————————————————————–

גבולות המחוז:

מחוז צפון (או מרכז, על פי המפות של אבותינו..) ברובו טובל בנוף ירוק עוצר נשימה. עשיר במעיינות, נחלים, מסלולי טילים ועוד. מדרום- תוחמת אותו בקעת הירדן, מצפון- קריית שמונה, ממערב- עפולה ומרום גליל וממזרח- רמת הגולן ונהר הירדן.

המחוז רואה את עצמו כתשתית מרכזית של ערכים ותורה בצפון.

מתוך אחריות על כלל ישראל ועל פרטיו, שואף המחוז להכניס תחת כנפיו כמה שיותר ילדים ובני נוער וזאת מתוך ההבנה שחיבור של ילד/נער לתנועה זה למעשה חיבור לעולם עצום של קודש, של תורת חיים שלמה- תורת הגאולה. המחוז מאמין כי יש לו בשורה שמתאימה למגוון סוגי האוכלוסיות השונות והמגוונת שקיימות בו ואף רואה בריבוי הסגנונות ערך עליון וברכה גדולה. אומנם שונים-אך משפחה! המחוז רוצה שחניכיו יצמחו להיות אנשי קודש, אנשים שחיים את חייהם מתוך משמעות עמוקה, מתוך שליחות גדולה מלאי שמחה, עוז וענווה.

פרויקטים:

דרור: פרויקט שבשנים האחרונות מתחיל לתפוס יותר תאוצה במחוז. ביסודו עומדת ההבנה שכתנועת נוער המשימה היא לא ההכנסה להדרכה אלא דווקא יצירת מסגרות בוגרות של הגשמה ועשייה כאשר ההדרכה, קרי, הצמחת דור ההמשך, היא רק חלק מהמשימות המוטלות על חברי התנועה. בהחלט ראוי לציין כי במחוז, סניף בית שאן הוא ההולך כחלוץ לפני המחנה וכבר כמה שנים שפרויקט דרור קיים בו.

יובל: במחוז פועלים כעת כשישה שבטי יובל כאשר יש עוד שבטים בדרך. פרויקט זה הוא חלק מההבנה שהתנועה שייכת ויכולה לפנות לכולם ועל כן שבטי יובל פועלים כחלק אינטגרלי מהסניף כאשר מוצמדים אליהם מדריכים שהם למעשה מביאים אותם ודואגים לשילובם.

גרעין יונתן: לראשונה במחוז נחנך השנה גרעין יונתן הראשון. הוא פועל בתיכון אמי”ת בכרמיאל (שבמחוז חיפה…) אך מכוון בעיקר לבני מרום הגליל שלומדים שם. יישר כח עצום לספיר ווהבה (הקומנרית של עלמה) שיזמה, דחפה ואף מדריכה בזה!

הנהגת הנוער: נצפו לאחרונה בשנה שעברה… נכון לעכשיו גוף זה איננו קיים ברמה המחוזית. יחד עם זאת המחוז שם לעצמו למטרה להעצים ולהקים רכזי חבריא ב’ שיפעלו ברמת הסניפים /אזור מתוך הבנה ורצון שאכן החברה הם יהיו אלה שדוחפים ומזיזים דברים קדימה. יחד עם זאת המחוז שמח וקשוב לכל מה שיעלה מהשטח.