מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

מחוז שרון-שומרון

כתובת: רח’ חפץ חיים 17 פתח תקווה (בתוך סניף מלבס)logo sharon shomron

טלפון: 03-9341477

פקס: 03-9304077

דוא”ל: sharon@bna.org.il

לרשימת הסניפים במחוז לחצו כאן

bakashat sipsud

———————————————————————————————————

מחוז שרון-שומרון הוא המחוז הגדול ביותר בארץ, ובו כשישים סניפים באזור נתניה והשרון, פתח תקווה, ראש העין והשומרון. במחוז פועלים כאחד עשר אלף חניכים וכאלפיים חברים בצוותים בחבריא ב’ – הדרכה, נחשון וארגון.

צוותי נחשון קיימים ביותר מעשרים סניפים במחוז, ומובילים אותם רכזים בוגרים; צוותי ארגון פעילים ביותר מעשרה סניפים, ומשמשים גם צוות ארגון מחוזי במפעלי המחוז, ובמדריכי המחוז אפשר למצוא גם לא מעט מדריכי חוץ, שהלכו להדריך בסניפים שעדיין אין בהם מנהיגות מקומית, כדי לייצר פעילות ולהשיב רוח ולאפשר לסניף לעמוד על רגליו.

במחוז פעילים כחמישה עשר שבטי יובל, ועוד עשרות חניכים עם צרכים מיוחדים משולבים בשבטים רגילים. את כולם מובילים מדריכים המקבלים הכשרה ייעודית.

את הסניפים מובילות קומונריות שהן בנות שירות, רבות מהן בוגרות המחוז, ולצידן לא מעט שמיניסטים פועלים בקומונה, בהדרכה, בהובלת צוותי נחשון ועוד.

מחוז שרון-שומרון מגוון מאוד בסוגי הסניפים ובסגנון האוכלוסייה, וכולל סניפי ערים גדולים, סניפי שכונה, מושבים, יישובים, סניפי עולים ועוד. נוסף על כך יש במחוז מספר גבוה של סניפים נפרדים, והם משתלבים שילוב מרבי בפעילויות המחוז מתוך חיבור, שייכות והובלה. כמו כן המחוז קולט בסניפים עולים חדשים בתוכניות מיוחדות של קליטה פעילה: עולים חדשים מצרפת נקלטים בנתניה ובשומרון ועולים חדשים מאתיופיה נקלטים בפתח תקווה. בפתח תקווה פועל גם הסניף היחיד בתנועה שייעודו קליטת עולים ממדינות חבר העמים.

סיסמת המחוז המלווה אותו בשנים האחרונות היא “להיות גדול וגיבור”. צמד המילים נלקח מהספדו של הרב קוק על הרב מוהליבר, והוא משמש למחוז קריאה כפולה: מחד גיסא להיות אנשים גדולים ולא להסתפק בבינוניות ובחיים של ‘בסדר’, אלא להיות גדולים בכול, גם בחול וגם בקודש, ומאידך גיסא להבין שכדי לחיות את האידיאלים האלה בחיים יש צורך בגבורה גדולה, היודעת לצמצם את החלום ולדייק השאיפה אל העשייה היום-יומית.

דרכו של המחוז מושתתת על שלושה עיקרים: חינוך, מקצועיות והגשמה, ואת כולם חורזת הדרך המעשית של ‘המרד הקדוש’. אנשי המחוז שמים לנגד עיניהם את הרצון לגעת בבני הנוער ולחנך אותם לחיים של תורה ועבודה; הם מכוונים את העשייה כולה שתהיה מקצועית ורצינית ככל האפשר וחותרים למימוש ערכי תורה ועבודה ולהגשמתם בכל רובדי החיים, הן בגילי הנוער הן בגילים הבוגרים. מתוך הבנה שבני עקיבא כוחה בנוער וביכולתו להוביל ולתקן את העולם, הם קוראים למרד קדוש שיוסיף קומה של תורה וקדושה בעם ישראל וימרוד בתרבות הזרה ובחלישות הכוח שחלחלה לארצנו.

על בסיס זה גובש חזון המחוז:

“מחוז שרון-שומרון ינהל את סניפיו ויובילם לאור חזון התנועה וערכי תורה ועבודה, ויקרא למשימות לאומיות וחברתיות במסגרת ‘המרד הקדוש’. המחוז יתנהל במקצועיות ובמסירות כדי לתת מענה טוב ונכון לחניכיו ולחבריו.

המחוז יקדם פעילות חינוכית וערכית לחניכי המחוז ולבוגריו מתוך קבלת כל חניך הרוצה להשתלב בתנועה ולהתחייב לערכיה, ויפעל להגשמת ערכי התנועה בחבריא ב’ ובבוגרים”.

 

בשלוש השנים האחרונות התעסק המחוז בקיץ בשלושה נושאים מרכזיים: האחדות בעם ישראל, המאבק בתאונות הדרכים וקליטת עלייה. נושאים אלו ממשיכים ללוות אותו לאורך כל שנות הפעילות.

בשנת הוועידה הנוכחית, עם הפנים קדימה, המחוז שואף להרחיב את פעילותו ולהגדיל את מספר הסניפים מתוך פנייה לאוכלוסיות נוספות, הן בסניפים נפרדים לקהילות תורניות, הן בסניפים מותאמים לציבור מסורתי שלא גדל על ערכי התנועה. נוסף על כך ימשיך המחוז לקלוט עלייה בסניפיו ויפתח תוכניות חדשות לעולים בסניפים נוספים.

המחוז רואה את עצמו מוביל בתחום העשייה של חבריא ב’, ויפעל להעצים את צוותי נחשון וארגון ולהעלות את רמת ההדרכה. המחוז יקיים שיתופי פעולה עם אגף ההגשמה ועם תנועת הבוגרים מתוך הבנה שחיבור זה הוא אינטגרלי בפעילות המחוז; כמו כן יעודד המחוז עשייה איכותית גם בשנת השמינית ויקצה לכך משאבים רלוונטיים.

מעל הכול, המחוז יעשה כל שביכולתו להשיב בתשובה שלמה לאבינו שבשמים חניכים וחברים רבים ככל האפשר, להרבות תורה וקודש בסניפינו ולהביא את הגאולה במהרה.