מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

מחוז שרון-שומרון

כתובת: רח’ חפץ חיים 17 פתח תקווה (בתוך סניף מלבס)logo sharon shomron

טלפון: 03-9341477

פקס: 03-9304077

דוא”ל: sharon@bna.org.il

לרשימת הסניפים במחוז לחצו כאן

bakashat sipsud

———————————————————————————————————

מחוז שרון שומרון

הוא מהגדולים והמגוונים שבמחוזות התנועה, במחוזנו 64 סניפים- מאלישיב, אליכין וכפר הרא”ה בצפון עד גמזו, חדיד וטירת יהודה שבחבל מודיעין שבדרום. בין שתי הקצוות נמצאים כל סניפי נתניה, ישובי ומושבי השרון, כפר סבא , פתח תקווה וסניפי השומרון- עד גב ההר באיתמר.

במחוזנו פעילים כ7000 חניכים, 1000 מדריכים וכ-50 קומונריות.

כולנו ביחד ישובים וערים, השרון והשומרון יוצרים ביחד פסיפס מדהים של סניפים שמביאים לידי ביטוי בצורה החזקה ביותר את מקומה של בני עקיבא כ”תנועה של עם”.

הכיוון החינוכי המרכזי של מחוזנו בשנים האחרונות זו השאיפה ” להיות גדול וגיבור “ באמירה זו אנו למעשה קובעים לעצמנו כיוון מאוד ברור: עלייה כמגמת חיים!!

אנו רוצים לגדול, רוצים להתפתח בכל תחום מתחומי החיים שאנו נוגעים בו: נשאף לעשות את זה בגדלות, לא נסתפק ב’בסדר’ ,לא נרצה להיות בינוניים, אלא נשאף להגיע לדברים הגדולים ביותר גם בחיינו האישים וגם בחיינו הלאומיים ואם קצת קשה הדרך אז נגלה את אותה גבורה הקיימת בתוכנו ובעזרתה נעבור את המכשולים ונמשיך לגדול ולצמוח.

הגבורה- כמו הביטוי “גבורות גשמים”- הינה היכולת להופיע דברים גדולים בחיים בצורה מדויקת ומפורטת.ממש כמו טיפות הגשם, שמופיעות כאן בארץ את הפירוט של אותם כמויות אדירות של מים הנמצאים שם למעלה בענן.

לשאוף, לחלום, להתגדל- ומתוך כך להופיע זאת בחיינו הפרטיים והלאומיים!!

שאיפה זו של ‘גדול וגיבור’ באה לידי ביטוי במחוזנו במספר מישורים:

1. תוכנית דרור: מדריכי השבט החדש עוברים את סמינריון מדריכי דרור בקיץ, ומאז לאורך כל השנה מתקיימים ערבי דרור ושבתות דרור למדריכים מתוך רצון ליצור חבורת מדריכים מגובשת שפועלת ברמה הסניפית וברמה המחוזית.

2. גרעיני נחשון: במחוז קיימים כיום 13 גרעיני נחשון {כן ירבו} – לכל גרעין יש רכז בוגר המלווה את פעילות הגרעין. לכל גרעין ישנו לימוד קבוע ופעילות חסד קבועה אותה הגרעין מבצע לאורך כל השנה. גם רכזי הגרעין עצמם נפגשים אחת לשבועיים- שלושה למפגש של למידה, חשיבה ובירור בהובלת רכז הגרעינים המחוזי, ומתוך כך הם יוצאים לפעול בשטח.

3. הנהגת הנוער המחוזית: במרכזה של עבודת חבריא ב’ במחוז עומדת הנהגת הנוער המחוזית.

ההנהגה מורכבת מנציגי הסניפים במחוז שכל נציג משמש גם כיד ימינה של הקומונרית בסניפו לפעילות חבריא ב’ וגם כחלק מגוף מחוזי שיוצר חשיבה ופעילות לגבי חבריא ב’ ברמה המחוזית. הנהגה זו היא ביטוי חזק ביותר לנוער שלוקח אחריות ממשית על הפעילות בתנועה.

4. מדרשה מחוזית לקומונריות: מתוך הבנה כי היכולת לחדש ולהוביל את הנוער תגיע אך ורק מתוך רצון עמוק להתחדש בצורה מתמדת, קיימת מסגרת לימודית (רשות…) לקומונריות בהובלת רכז המחוז, אשר בה אנו נפגשים אחת לשבוע ולומדים תורה לשמה. במדרשה עולות לדיון סוגיות חינוכיות, קיים שיח משותף ובירור רוחני מתמיד.

5. כמובן שמעבר לכל – לב העבודה במחוז אלה אותם 1000 מדריכים העובדים במסירות ובנאמנות יומם ולילה בסניפים ובהשקעתם היום יומית מגלים לנו עד כמה הם “גדולים וגיבורים”.