מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

מחלקת פיתוח משאבים

ראש המחלקה : דפי פורר קרמר

פקס: 02-6241626

דוא”ל: mashabim@bna.org.ilמחלקת פיתוח משאבים עוסקת בגיוס כספים ובפיתוח קשרים בין העולם העסקי לפעילות החברתית של בני עקיבא. לפני שלוש שנים הקימה תנועת “בני עקיבא” את פורום הבוגרים העסקי של התנועה. הפורום הוקם כדי לסייע לתנועה בפעילותה החברתית.

בני עקיבא פועלת ב- 350 סניפים ברחבי הארץ, סניפים רבים נותנים מענה לילדים ונוער ממשפחות ממצב סוציו-אקונומי נמוך. בני עקיבא חרתה על דגלה את הסיסמא “להיות תנועה של עם”, ככזו התנועה שמה לה למטרה לאפשר לכולם להיות חניכים בתנועה, לצאת למחנות, למסעות, להשתתף בקייטנות ולהצמיח מנהיגות מקומית בשכונות מבלי שתשלום החברות או תשלום עבור המפעלים יהווה מכשול.

פעילות חברתית זו תובעת משאבים רבים ולכך הוקמו הפורומים העסקיים של בני עקיבא. לכך מסייעת העובדה כי תנועת “בני עקיבא” הצמיחה ב- 83 שנות קיומה בוגרים רבים המשולבים בחברה הישראלית בכל תחומי העשייה הציבורית, העסקית והתרבותית- כתמצית החינוך שמחנכת אליו בני עקיבא- שילוב של תורה ועבודה בחברה הישראלית הכללית.

בתנועה פעילים אנשי עסקים רבים שמשקיעים את שעות הפנאי שלהם (שאינן בנמצא…) בתמיכה בעשייה החברתית של בני עקיבא.

הפורומים העסקיים כוללים מנכ”לים של חברות וארגונים, אנשי עסקים, בעלי תפקידים ציבוריים, אנשי תקשורת ועוד. הפורומים פעילים בכל הארץ- במרכז, בירושלים, בדרום ובצפון ומקיפים עשרות אנשים מסורים שמשקיעים בכך שעות רבות.

הפעילים במסגרת הפורום העסקי פועלים בהתנדבות מלאה והם פרי הקמה של המחלקה לפיתוח משאבים של בני עקיבא, כאשר כל פעם מוצבת בפני הפורום העסקי מטרה אחרת לגיוס שעומדת על הפרק.

בוגרי בני עקיבא אנשי עסקים מכל הארץ הצטרפו לפורום. אופי הפעילות הוא ערבי התרמה, קמפיינים להתרמה ו”חבר מביא חבר”. חברים שהצטרפו הביאו חברים נוספים. בשנה האחרונה, תשע”ב, ארגנו חברי הפורום אירועים רבים בבתיהם הפרטיים כאשר כל פעם מטרת ההתרמה שונה.

אחת הדרכים להשגת המטרה של גיוס המשאבים לפעילותה החברתית של בני עקיבא היא ארגון אירועי התרמה.

בתקופה האחרונה התקיימו שישה אירועי גיוס כספים בבתים פרטיים ביניהם:

  • סדנת בישול עם בני סיידא בבית בקרית קריניצי
  • סדנא לאפיית לחם במושב נחלים
  • בוקר בישול בקרני שומרון
  • ערבי התרמה עם לייזי שפירא, הבימאי ויוצר הסדרה המצליחה “סרוגים” שהתקיימו ברעננה ובכפר גנים.
  • ערב התרמה למען סניף יפת”ח. הערב התקיים בכפר גנים. תוכנית הערב היתה המופע “הטיש הגדול” של משה להב שאירח את קובי אריאלי בהתנדבות. השתתפות האנשים היתה מרשימה, למעלה מ- 120 איש גדשו את האירוע שהתקיים בבית פרטי בכפר גנים שבפתח תקוה. את מגוון האוכל הטעים שהוגש באירוע תרם אילן וישקובסקי, הבעלים של “קייטרינג- אילן”. את היינות תרמו שרה ומוטי טפרברג, בעלי יקבי “טפרברג”.