מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

מזכ”ל חדש לתנועת בני עקיבא: יאיר שחל

מליאת ההנהלה הארצית של תנועת בני עקיבא החליטה הערב כי יאיר שחל ימונה למזכ”ל תנועת בני עקיבא. ההנהלה קיבלה את המלצת וועדת איתור מזכ”ל שהמליצה על מינויו של שחל לאחר בחינה מעמיקה של מועמדים ומועמדות בחודשים האחרונים. שחל, המשמש כיום כסמזכ”ל התנועה, ייכנס לתפקידו בעוד כחמישה חודשים בתום 5 שנות כהונה של המזכ”ל הנוכחי דני הירשברג.
מליאת ההנהלה הארצית של תנועת בני עקיבא שהתכנסה הערב בירושלים החליטה כי יאיר שחל ימונה למזכ”ל הבא של תנועת בני עקיבא. ההנהלה קיבלה את המלצת וועדת איתור מזכ”ל שהמליצה פה אחד על מינויו של שחל לתפקיד. שחל, המשמש כיום כסמזכ”ל התנועה, צפוי להחליף בתפקידו את מזכ”ל התנועה הנוכחי דני הירשברג שיסיים בקיץ הקרוב 5 שנות כהונה בתפקיד.
וועדת איתור מזכ”ל בחנה ונפגשה בחודשים האחרונים עם מספר רב של מועמדים ומועמדות שהובאו בפניה, ואף קיימה עם חלקם 3 סבבי ראיונות. השיקולים שהינחו את הוועדה בקבלת ההחלטה היו צורכי התנועה וכישורי המועמדים לתפקיד. בראש הוועדה עמד יונה גודמן והיו חברים בה גם הרב חיים דרוקמן, הרבנית יפה גיסר, הרב ד”ר יהודה ברנדס, הרב נח ויזונסקי, אילנית ימיני, דוד חטואל, מרים שפירא ואביטל שר שלום.
יאיר שחל משמש ב-3 השנים האחרונות כסמזכ”ל כספים והגשמה בתנועת בני עקיבא. שחל בוגר מכון מנדל למנהיגות ובעל תואר ראשון (BED) בחינוך בתחום התנ”ך והתושב”ע ותואר שני (MED) בתנ”ך ממכללת יעקב הרצוג. שחל מילא לאורך השנים שורה של תפקידים – בתנועת בני עקיבא ובארגונים נוספים. שחל שימש כראש וועדת מפעלים של מועצת תנועות הנוער בישראל ומשמש כיום כיו”ר מועצת הקבוצות והקהילתיות המשימתיות. בין היתר שימש בתנועה כרכז מחוז דרום, ראש מחלקת מפעלים וידיעת הארץ וסמזכ”ל חינוכי. שחל, יליד 1978, אב לשישה ילדים ומתגורר בגוש עציון.