מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

מחוז ירושלים

כתובת: רחוב הפסגה 24, בית וגן, ירושלים 96382

טלפון: 02-6796992/4

פקס: 02-6796998

דוא”ל: Jerusalem@bna.org.il

לרשימת הסניפים במחוז לחצו כאן

bakashat sipsud

תנועת בני עקיבא מובילה, מחנכת ופועלת לחיבור אמיתי, חי וכן בין עם ישראל לבין אלוקי ישראל. תפקידנו הוא להביא לחידוש האמונה של כל עם ישראל בעם ישראל ובאלוקי ישראל. לומר לעצמנו ולכולם סביבנו ש”עם ישראל חי” וש”עוד אבינו חי”, שיש לנו משפחה ושייכות. התנועה פועלת לחינוך אנשים שמסירותם ואמונתם בעם ובאלוקים היא מלאה וחיה וכן להגשמת חיים אלה בפועל ממש.

סניפי בני עקיבא במחוז ירושלים יהיו מרכז חברתי פתוח ולבבי לנוער, אך גם לילדים ומבוגרים, בו ידברו, ילמדו, ייצרו ויעשו מתוך הלב אל הלב.

הסניפים יהיו פתוחים לכל סוגי האוכלוסייה ויהיו מחויבים לכל בני הנוער בסביבת הסניף במעגלים הולכים ומתרחבים עד עם ישראל כולו. לכל חניך יוכל להיות מקום ותפקיד משמעותי בסניף ובתנועה.

בתוך הסניפים יהיה דיבור של אמת וכנות, לימוד מתוך חיבור ללב ושאיפה ליצור קשר של ממש בין החיים האמיתיים, היומיומיים והאישיים לבין עולם הערכים ואלוקים. בכך הסניפים יגדלו אנשים שחיים את יהדותם ‘מקרב איש ולב עמוק’.

הסניפים יעשו עשייה חברתית ולאומית מתוך חיבור ואחריות לכל משפחת עם ישראל. העשייה תהיה מתוך פתיחת הלב, חום, אנושיות וטשטוש ‘מחיצות הזכוכית’ בין יהודי ליהודי. בכך יצרבו הסניפים בלב החניכים בחבריא א’ וב’ הבנה של שייכות ואחריות לעם היהודי, שאינה נותנת מנוח.

פותחים את הלב אינה רק אמירה של קבלה ונכונות להיפתח אל השונה אלא דרישה ותביעה פנימית לפתוח את הלב שלנו, תביעה לגלות את המקומות הפנימיים של חיבור אמיתי ביננו לבין עם ישראל ולקב”ה.

יעדי המחוז:

  • הסניפים יגדלו בכמות החניכים בחבריא א’ ובחבריא ב’. הן גדילה בכמות החניכים והן הרחבת השורות לקהלים מגוונים ושונים. דגש יינתן על הגעת חניכים בפעילות השוטפת ובמפעלים.
  • מראה הסניפים ומיצובם: הסניפים צריכים להיות מרחב פיזי שמאפשר הן שיחה עמוקה והן הכנסת אורחים ומרכז חברתי משמעותי בסביבתו. דגש יינתן לחדר אחד ולשירותים
  • לא מפספסים אף אחד. לכל אחד בסניף תינתן תשומת לב אמיתית. לאלה שמגיעים ולאלה שאינם מגיעים. ובמעגלים רחבים יותר – התנועה לא תפספס אף סניף ואף תזמין קומונריות ומדריכים להיות שותפים בהובלתה.
  • מדריכי השבטים יהיו אנשים עם לב פתוח – ידברו מתוך הלב ובגובה הלב ויאפשרו לחניכיהם לדבר כך. ליבם יהיו פתוח לחניכיהם והם ידאגו להם וידליקו את ליבם.
  • גרעינים: במחוז יפעלו גרעינים שיהוו קבוצות תובעניות וסוערות שהאחריות לעם ישראל תיצרב בליבם על ידי עשייה מתמדת – עשייה של נתינה ליחידים ועשייה של יצירת שינוי רחב.