מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

מחוז חיפה

כתובת: רח’ אשר 1 קרית ים 29000 ת.ד. 2470

טלפון: 04-8741274/3

פקס: 04-8741285

דוא”ל: chaifa@bneiakiva.org.il

לרשימת הסניפים במחוז לחצו כאן


bakashat sipsud————————————————————————–

מחוז חיפה כולל את כל צפון-מערב ארץ ישראל, מעמק חפר בדרום ועד שלומי ומעלות בצפון. במחוז כ-45 סניפים מכל הסוגים: יישובים, ערים, מושבים ושכונות.

הסניפים מגוונים ושונים זה מזה מאוד, אבל המשותף לכולם הוא החום, המשפחתיות והאהבה האופייניים כל כך לתושבי צפון הארץ. אצלנו במחוז לא שמעו על ציניות, היא עוד לא עברה את כביש 6…

המחוז חרת על דגלו את האמירה “משיבים את הרוח”. אנו במחוז מבינים שב”ה עם ישראל כבר יושב בארצו, ואת ימי תקומת המדינה כבר ביססנו ביסוס ראשוני. כמובן, יש עוד מה לעשות, אך בסך הכול מצבנו טוב ויציב. עם זאת אנו מבינים שיש תחומים נוספים שבהם המהפכה של הנוער חשובה, אולי לא פחות מהימים שלפני קום המדינה.

זכינו לייבש את השממות הפיזיות לפני שבעים שנה, אך אנו במחוז קוראים למהפכה השקטה שהדור הזה זקוק לו: מהפכה של רוח. עולמות של רוח זקוקים להינשב. ממש כמו גוף האדם, שתחילה הוא זקוק למזון בלבד ועם ההתבגרות הוא זקוק למענה לעולם נפשי ותודעתי, גם באומה שלנו אנו זקוקים כעת לעבור לשלב שבו בני עקיבא עושה מהפכה של רוח ומובילה בקרב בני הנוער תביעה לחיים קדושים ולעולם של תודעה עמוקה וחיבור לזהותנו היהודית.

אנו רוצים גם לעבוד קשה כדי להגשים את החלומות הגדולים, ולא לפחד לעסוק בתביעת חיים של טוהרה כדי להפוך את המעשים לגדולים ואת החלומות למציאות.

משום הרצון להיות לא רק חולמים אלא גם מגשימים, במחוז פועלים שלושה גרעיני של”ף, שלושה גרעיני שירות לאומי וצוותי הדרכה, נחשון וארגון. פועלים אצלנו גם גרעיני משפחות של תנועת הבוגרים של בני עקיבא, וכל סניף שרוצה מוזמן להשתתף במהפכה הקורה במחוז חיפה!