מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

ברכת הרב דרוקמן לשבט החדש

 

 

חברי בני עקיבא, ה’ עימכם!

בשנה זו בחרנו לעסוק בהובלה, בדרישה ליזום, לפעול ולפרוץ. היא נכונה היום לא פחות מאי פעם. זו גם הדרך שהובילה את העם כולו מהגלות האיומה ותוביל בעזרת ה’ עד להשראת שכינה במקום מקדשנו. הובלת האומה דורשת מאתנו להיות מוכנים לשאת בנועם עול השליחות. אנו נוביל בדרכה של תנועת בני עקיבא – דרך של זריזות וענווה. כשנקראו גדולי אומתנו לשליחות מיד ענו ואמרו: אנו מוכנים. אברהם אבינו נענה לציוויו של הקב”ה ללכת לעקוד את בנו. יוסף הלך לחפש את אחיו, והטביע בכולנו את המידה “את אחיי אנוכי מבקש”. משה רבנו קיבל עליו להוציא את ישראל ממצרים לארצנו הקדושה. כל אלו קיבלו את שליחות ההובלה בענווה, בזריזות ובנעימות, למרות כל המכשולים ולעומת כל הנחשולים.

לנוכח שליחות זו נבחר שמכם. ואתם, שבט הרא”ה, ‘הנני’ ייקרא לכם!

‘הנני’ מבטא את מוכנות לשליחות: הנני מוכן להובלה והנני מוכן לכל משימה שאתבקש לעמוד בה. חברי שבט הנני, אתם נדרשים לצאת לדרך של הובלת מדינה ואומה. אתם נדרשים לעשות זאת בעוז ובענווה, באהבה ובסבלנות.
חברי שבט ‘הנני’ – התמלאו בעוז ובענווה! אנו קוראים לכם להוביל מטרות לאומיות ואישיות וליישם אותן בצניעות אישית וללא מורא. הגדילו את פועלה של התנועה בעצמכם, בשבט שלכם, בסניף ובמדינה; קבלו עליכם אחריות לאומית ומתוך כך תבנו גם את אישיותכם הפרטית. ברכתנו תלווה אתכם בהצטרפותכם לחבריא ב’, לפעילות מבורכת של עשייה ויצירה עם רבבות חברי התנועה ובוגריה, בקידוש שם שמיים בכל תחומי החיים.

בברכת חברים לתורה ועבודה,
הנהגת בני עקיבא