מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

גרעיני סטודנטים

הכירו את גרעיני הסטודנטים:

אחת הפלטפורמות החשובות של תנועת הבוגרים הינה “גרעיני סטודנטים”. הגרעינים הינם קבוצות של צעירים וצעירות, הפזורות בקמפוסים שונים ברחבי הארץ, הנפגשות מידי שבוע ללימוד משותף ולשיח על עשייה. השילוב של מפגש הנפתח בדיון מעמיק הנוגע בעולם הסטודנט ובנושאים אקטואליים, וממשיך בדיון על פעילויות בשטח, מאפשר הוצאתם לפועל של הכוחות הצעירים והרעננים הגלומים בסטודנטים. מתוך היותן קולקטיב, מהוות החבורות הלומדות כר פורה לרעיונות חדשים, והגשמתם בפועל.

כעת ישנם עשרה גרעיני סטודנטים בהם 180 סטודנטים וסטודנטיות הפועלים באוניברסיטאות בערים הבאות: באר שבע, גבעת שמואל, חיפה, אריאל, רחובות ובמכללות בירושלים, אשקלון, מעלה אדומים, נתניה, ויהוד.

 

מהם הפרויקטים המרכזיים של גרעיני הסטודנטים?

מתחברים בקמפוס

תוכנית שפועלת באוניברסיטת אריאל, אוניברסיטת בר אילן, ואוניברסיטת בן גוריון בנגב אשר מנגישה את ההשכלה הגבוהה לבוגרים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית קלה. משתתפי התוכנית מגיעים לקורס אחת לשבוע ושומעים הרצאות במגוון נושאים המועברות על ידי טובי המרצים. הם מרחיבים את האופקים, משפרים את המיומנויות החברתיות ויוצרים קבוצה חזקה ומלוכדת אשר משתלבת בפעילות הענפה המתקיימת באוניברסיטה. משתתפים כ15 בוגרים מידי שנה תוך שיתוף פעולה עם האוניברסיטה ועם סטודנטים מתנדבים שיוצרים קשר אישי ומלווים את התוכנית לאורך כל השנה. התוכנית במתכונת זאת היא ייחודית ומהווה פיילוט לפתיחת תוכניות נוספות בקמפוסים אקדמיים.

 

בית מדרש קהילתי

כ-200 סטודנטים משתתפים כל שבוע בפעילות הכוללת: ליווי ישראלים צעירים בתהליך גיור, ביקור ותמיכה במשפחות שכולות, חונכות אחת לשבועיים של בוגרי בני עקיבא בעלי צרכים מיוחדים (בוגרי שבט יובל), עבודה פרטנית וקבוצתית עם נוער בסיכון, גרעיני אדווה המשותפים לעולים מארה”ב וישראלים ותיקים, והובלת אירועי תרבות בערים בהם הגרעינים פועלים לציון ימים משמעותיים במהלך השנה.