מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

דבר המזכ”ל

מזכ"ל בנ"ע יאיר שחל

חברים והורים יקרים, ה’ עמכם!

תנועת בני עקיבא נושאת את דגל ‘תורה ועבודה’, ובכל שנה מחנכת עשרות אלפי חברים לחיי תורה ושמירת מצוות עם מימוש פעולות מעשיות לבניין האומה והארץ.

בני עקיבא נעשתה עם השנים תנועה המקרינה בדרכה על הסביבה כולה. חברי התנועה ובוגריה מעמיקים בלימוד התורה ומשתלבים במשימת יישוב הארץ ובמשימות הביטחון בכל מרחב ארצנו. חברי בני עקיבא פעלו ופועלים בחינוך, בקליטת עלייה ובמשימות חברתיות בכל מקום שהם נדרשים לכך.

כהמשך לרבי עקיבא, שהיה בעל רוח גדולה של מסירות נפש ואהבה לכלל ישראל, תנועת בני עקיבא הייתה ותהיה כוח מוביל לגאולה שלמה.

השנה, שנת ‘מובילים בדרך תורה ועבודה’, אנו נדרשים לפתח מבט לאומי ולהוביל בתחומים השונים הנדרשים סביבנו, בדרכנו המיוחדת, על פי עקרונות תורה ועבודה. בשנה זו תתקיים הועידה הכ”ד – שנה של חזון ויעדים חדשים. שנה בה נתעסק בעניינים פנים תנועתיים אך בעיקר נציב את עמדותינו בתחומים ציבוריים ונדרוש מעצמנו להוביל בהם!


 

דבר המזכ”ל, מתוך עלון ‘זרעים’ כסלו תשע”ח

חברי התנועה היקרים, ה’  עימכם!

חודש הארגון הגיע לסופו.  הסניפים היו פתוחים 24/7 לחנך ולעשות, להתארגן לשנה חדשה, שנה של ‘מובילים בדרך תורה ועבודה’.

בפרשה שקראנו השבת נתקל יעקב אבינו במציאות שאינו מבין: עדרים-עדרים רובצים ליד הבאר במקום לרעות, במקום עשייה הוא מוצא רביצה, במקום יצירה הוא רואה עצירה. הסברים טובים יש לרועים: יש אבן גדולה על פי הבאר,  אבן ענקית שהיא מכשול אמיתי. אבל יעקב אבינו, האב שיוצר את עם ישראל, אינו מוכן שמכשול, גדול ככל שיהיה, יעמוד בפני היצירה- הוא יסיר את האבן מעל פי הבאר, הוא ישאב מים לכל הברואים.

גם אנו חברי בני עקיבא, קיבלנו עלינו בחודש הארגון הזה להוביל אומה,  להוביל עם, להוביל מדינה, ולא חשוב מהם הקשיים העומדים בדרכנו. דרך תורה ועבודה, המלאה ענווה ומלאה עוז,  מלאה סבלנות ומלאה עשייה. היא הדרך להסיר את האבן מליבנו, להסיר את האבן מהבאר המלאה חיים הנמצאת בכל חלק מחלקי העם.

מחודש זה נצא לשנה מאורגנים,  עם כיוון ברור שאליו אנו פוסעים.  נצעד יחדיו לשנת ועידה,  ובה נעסוק בנושאים הציבוריים המעסיקים את החברה הישראלית: נעסוק בשבת במדינת ישראל, בריבונות, בעם היהודי שאינו נמצא עימנו בארץ,  בפערים בין חלקים שונים בחברה הישראלית ובעוד נושאים אשר יתבעו מאיתנו לגלול את האבן מעל פי הבאר המלאה חיים של החברה הישראלית, לעשות וליצור.

בסיום חודש זה אני רוצה להודות לכל הפועלים- לבוגרים,  להורים,  לשכנים של הסניף,  לכל צוותי ההדרכה,  לכל צוותי נחשון,  לכל צוותי הארגון ובראשם לכל הקומונריות היקרות שלנו, שהובילו את החודש הנפלא הזה. חודש ארגון יוביל אותנו לשנה של הובלה, שנה של עשיה בעז וענוה.

בברכת חברים לתורה ולעבודה, יאיר.