מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

דבר המזכ”ל

מזכ"ל בנ"ע יאיר שחל

חברים והורים יקרים, ה’ עמכם!


תנועת בני עקיבא נושאת את דגל ‘תורה ועבודה’, ובכל שנה מחנכת עשרות אלפי חברים לחיי תורה ושמירת מצוות עם מימוש פעולות מעשיות לבניין האומה והארץ.

בני עקיבא נעשתה עם השנים תנועה המקרינה בדרכה על הסביבה כולה. חברי התנועה ובוגריה מעמיקים בלימוד התורה ומשתלבים במשימת יישוב הארץ ובמשימות הביטחון בכל מרחב ארצנו. חברי בני עקיבא פעלו ופועלים בחינוך, בקליטת עלייה ובמשימות חברתיות בכל מקום שהם נדרשים לכך.

כהמשך לרבי עקיבא, שהיה בעל רוח גדולה של מסירות נפש ואהבה לכלל ישראל, תנועת בני עקיבא הייתה ותהיה כוח מוביל לגאולה שלמה.

השנה, שנת ‘”ופרצת” – מגדילים את התנועה’, אנו נדרשים להגיע ליעדים חדשים ולבנות קומות חדשות, ומתוך חיבור עמוק לאידאולוגיה שלנו לפעול בעוצמה להגדלת התנועה ומספר חבריה ולמען כל עם ישראל.


 

דבר מזכ”ל מעיתון זרעים שהתפרסם בשבת פרשת ‘כי תצא’ י”א אלול תשע”ז 2/9/17

חברי התנועה היקרים, ה’ עימכם!

כבר נכנסנו לעומקו של חודש אלול. זה שבוע ויותר שאנו אומרים סליחות, זה שבוע ויותר שנשמע קול שופרות – יצאנו לדרך חדשה!

אנו יוצאים בפרשת כי תצא. אנו מתחדשים, מתקדשים וזקוקים כל כך לרחמים.

אנו יוצאים לשנה חדשה בסניפים, במוסדות הלימוד; כל אחד ושלבו החדש בחייו. ימי חופשת הקיץ נדמים רחוקים אף על פי שעברו בסך הכול ימים יחידים.

אנו יוצאים מכוחה של שנה מלאת פריצה וחידוש. גדלנו והגדלנו את התנועה, שובצנו לתפקידים חדשים, הבנו עד כמה אנחנו כתנועה משמעותיים ומחויבים לתורה, לעם ולארץ.

היציאה לדרך חדשה, היכולת להתחדש, מבוססת על תפיסה עמוקה ומשמעותית של המושג ‘תשובה’. הרב אברהם יצחק הכהן קוק, שרק לפני כמה ימים ציינו את יום פטירתו, אמר:

טבעה של התשובה היא, שהיא נותנת לאדם מנוחה וכבד-ראש כאחד. היא מנחמת אותו גם בהרהור תשובה, בנקודה אחת קטנה מאורה הגדול כבר מונח אושר רם ונשא של עולם מלא, ועם זה היא מצגת לעיני רוחו תמיד חובות של השלמה, המצילות אותו מזחיחות הדעת ונותנות עליו אור מתוק, הנותן ערך גדול וקבוע לחייו (אורות התשובה ז, א).

היציאה לדרך חדשה, שהיא בעצם תחילתה של תשובה, דורשת מאיתנו גם כובד ראש וגם שמחה גדולה. אנו שמחים על הדרך החדשה שבה אנו פוסעים, אבל צריכים כובד ראש ורצינות בחושבנו על מה שאנו רוצים להשיג בדרך החדשה שאליה אנו פוסעים.

חברי התנועה היקרים,

צאו בשמחה לשנה חדשה, הציבו לעצמכם משימות ואתגרים חדשים בלימודים, במידות, בתפילה, בלימוד התורה, בחסד ובנאמנות למשימות הלאומיות, ומתוך שמחה זו תתמלאו באחריות ובכובד ראש בידיעה שהדרך שבחרתם בה היא חשובה ומשמעותית לכם ולכל החברה הישראלית. זוהי שמחתה של התשובה, זוהי השמחה של השנה החדשה, זוהי האחריות של חברי תנועה.

בתפילה שכל משאלות ליבנו יתקבלו לטובה

ובברכת חברים לתורה ולעבודה,

יאיר שחל