מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

מחוז דרום

כתובת: ת.ד. 4302 באר שבע 84143

טל’: 08-6434962/5405

פקס: 08-6434849

דוא”ל: Darom@bneiakiva.org.il

לרשימת הסניפים במחוז לחצו כאן

bakashat sipsud

חזון המחוז

מחוז דרום יגדל ויצמיח בע”ה את חניכיו וסניפיו לחיי תורה, עבודה ותרומה לחברה על ידי הכוחות המיוחדים הקיימים במקומות השונים המאפיינים את אזורנו. במחוז דרום 56 סניפים, מאשקלון וניצן בצפון עד אילת בדרום, ומיישובי דרום הר חברון במזרח עד ליישובי שדות נגב במערב.
מלבד הפריסה הגאוגרפית הרחבה, האוכלוסייה המרכיבה את המחוז הטרוגנית מאוד. במחוז יש סניפים במרכזי קליטה, בקיבוצים ובמושבים, ביישובים, בערים ובשכונות.
סיסמת המחוז היא ‘חום ואמונה בדרום’, והיא מבטאת את הכוחות המיוחדים באזורנו שאנו רוצים להקרין ולפתח כלפי פנים וחוץ.

הכשרת הקומונריות

לליווי הקומונרית במהלך השנה יש חשיבות רבה להמשך תפקוד הסניפים, לבניית תהליכים חינוכיים ולהצבת רף לפעילות. מתוך כך מקיים המחוז פעמיים בחודש ימי עיון לקומונריות. ימי העיון בנויים על פי תוכנית שנתית שרכז ההדרכה בונה. נוסף על כך הרכזים המלווים מובילים מפגשים אזוריים. במהלך השנה לכל קומונרית יש רכז או רכזת המלווים אותה בתפקידה בישיבות חתך, בשיחות טלפון, בייעוץ ובמעקב.

חב”ב – צוות לומד ועושה

במחוז דרום יש כאלף חברים בצוותים למיניהם (הדרכה, נחשון וארגון), מתוך מגמת עשייה בסניף ובמרחב השכונתי או היישובי. כמו כן אנו עובדים לחזק את שבטי חב”ב ולשמר את הפעילות הקבועה בהם כחלק מהתהליך התנועתי להעצמת חבריא ב’.
כל אחד מצוותי המחוז נדרש לקיים לימוד משמעותי אחת בשבוע ועשייה קבועה אחת בחודש לפחות. דרישה זו מופנית לצוות המחוז, לחבורת הקומונריות ולצוותי הדרכה, נחשון וארגון בסניפים.
חב”ב בשלייקס – חבריא ב’ במחוז מתמקדת בקשישים החיים סביבנו. במחוז דרום יש אוכלוסייה מבוגרת רבה, והחיבור בין בני הנוער לקשישים מאפשר למידה רבה ועשייה במקומות שהיא נצרכת.
במחוז פועלת מועצה מחוזית קבועה המורכבת מנציגי הסניפים והתוכניות למיניהן. המועצה מתכנסת שלוש–ארבע פעמים בשנה לבירור ולהצבת יעדים משימתיים למחוז כולו. לפני כחמש שנים החליטה המועצה לייסד את יום ההוקרה לפצועי צה”ל ונפגעי פעולות האיבה, והיום הפך בהמשך להחלטת הוועידה הארצית ולהחלטת ממשלה במדינת ישראל.
בסביבות פסח תשע”ז החליטה מועצת המחוז לקיים את מיזם ‘הדף השבועי’: לימוד גמרא קבוע בחלוקה של דף לשבוע. הלימוד מאפשר גם לאנשים שאינם מצליחים ללמוד בכל יום לייצר קביעות בלימוד התורה על הסדר.
לאחרונה התחילה המועצה ללמוד את נסיבות היעלמותם של ילדי תימן והמזרח ולפעול בתחום זה.
מועצת המחוז רואה בעצמה גוף המציב חזון למחוז ולתנועה בכלל ומוביל בנושאים הלאומיים הנדרשים.