מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

מחוז דן

כתובת: רחוב עמישב 33 תל אביבlogo dan

טלפון: 073-2421220

פקס: 03-5739610

דוא”ל: dan@bneiakiva.org.il

לרשימת הסניפים במחוז לחצו כאן

 

bakashat sipsud

למקרה של רישום מאוחר יש להפנות מייל לוועדת חריגים שתבחן כל מקרה לגופו של עניין לכתובת: vharigim.dan@gmail.com

—————–

מחוז דן מונה כ-10,000 חניכים הפרוסים ב-41 סניפים בין רעננה בצפון לבת-ים בדרום.

מחוז דן חורת על דגלו כבר שנים את הסיסמה ‘מחברים לבבות’. זה החל כבר בימים שהכניס לתנועה את שבטי יובל, גרעיני נחשון, גרעיני יונתן וכו’, ונמשך עד היום, עם שינויים במשמעות הביטוי אך באותה סיסמה, שמאחוריה עולם שלם של עשייה, תורה ופעילות.

 

חרתנו על דגלנו שלוש מטרות הנובעות מהביטוי ‘מחברים לבבות’:

  • לבנות בחניכים חיבור עמוק לדברים שהם עושים בחייהם. זה מתבטא בשלל תחומי החיים, החל בעולם הדת, שיכול להיות מחובר יותר ללב, ועד הלימודים והסניף. אנחנו משתדלים להרבות אש של התלהבות מתוך קודש וחיבור לערכי התנועה ולעבודה היום-יומית בסניפים ובחיים בכלל.
  • להמשיך את עולם העשייה הפורה של המחוז כך שיתחבר אל הלב של העושים. לא רק לעשות, לתרום ולהתנדב אלא גם לוודא שהדברים נעשים מתוך הלב, מתוך חיבור עמוק לדברים, עד ש”גם כי יזקין לא יסור ממנה”.
  • לחבר לבבות בעם. בשלב הראשון אנחנו מתחילים פנימה, בתוך המחוז. במהלך הזמן גילינו שכמחצית מסניפי המחוז הם סניפים המכונים ‘ערים’ וכמחציתם מכונים ‘שכונות’. לא פשוט אבל אפשר לחבר לבבות, לפחות בתוך הציבור שלנו, מתוך הבנה שרק על ידי אחדות והבנה נוכל להוביל את עם ישראל למקומות גדולים ומשמעותיים יותר.

 

ולסיום רק נזכיר שמחוז דן הוא ודאי אחד המקומות העוצמתיים והמשמעותיים ביותר שיש כיום על המפה, מכיוון שהוא האזור שחיים בו היהודים הרבים ביותר (בעולם) למטר רבוע.