מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

אירוע סיום לתכנית בת – מצווה

תכנית בת מצווה הוקמה לפני שלוש שנים על ידי מחלקת הגשמה של בני עקיבא, מופעלת על ידי בנות המשרתות בגרעיני השירות הלאומי של התנועה.

כיום יש בתכנית עשר קבוצות משישה גרעינים – מגידו, חדרה, נתניה, בת-ים, רחובות ושדות נגב, משתתפות בה כ-80 חניכות שמגיעות מדי שבוע לפעילות בישובים, וזוכות לקבל מ-14 בנות השרות הלאומי שמובילות בפועל את התכנית – ליווי בתקופת ההתבגרות שלהן, קשר אישי, חום, אהבה, לימוד דרך חוויות ושיח פנימי משותף על חייהן ואישיותן.
בנות המצווה

מגיעות מבתי ספר דתיים וחילוניים, חלקן לא משתתפות בפעילויות בסניפים ודרך התכנית הן גם זוכות לטעום מרוח התנועה ולהיות שייכות לגודל.

השנה התכנית הכפילה את עצמה מבחינת כמות החניכות, בזכות העבודה המסורה והמאומצת של בנות השרות ואנו תפילה שנמשיך לפרוץ, לגדל דור נאמן ומסור לתורתו עמו וארצו ושיהיו כל מעשינו לשם שמים.

השבוע נערך אירוע סיום בירושלים לכל הבנות המשתתפות בתכנית בת המצווה של אגף הגשמה בני עקיבא בנות המצווה יחד עם המדריכות התכנסו בשער יפו למשחק “רצות למצוות” קיבלו חולצות ונשלחו למשימות שונות ברחבי הרובע היהודי. המשחק הסתיים בתפילה ובכתיבת פתקים בכותל המערבי, משם נסעו לסעודה חגיגית בהנהלה הארצית – חוו את המקום, חולקו תעודות הוקרה למדריכות, קיבלו סידור תפילה כשי מהתנועה וקינחו בסרט מסכם שנה, בממתקים ובריקודים.

התגובות של הבנות היו מרגשות ומשמחות, הן העריכו את התכנית ואת ההשתתפות שלהן בה וחלקן אף סיפרו שזו היתה הפעם הראשונה בירושלים. ולבסוף, יצאו להסעות מלאות בהכרת תודה ובשמחה גדולה.

תכנית בת מצווה

תכנית בת מצווה

תכנית בת מצווה

תכנית בת מצווה

תכנית בת מצווה