מעבר לתפריט (מקש קיצור 1) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2) מעבר לאזור חיפוש (מקש קיצור 0) מעבר לתוכן העמוד (מקש קיצור 3)

מבצע נר לנופל תשע”ו

ייעודו של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל הוא התייחדות של אזרחי ישראל עם זכר הנופלים במערכות ישראל, אשר בזכות הקרבתם המדינה קיימת. יום זה מצוין מדי שנה בשנה בד’ באייר או בסמוך לתאריך זה, ותמיד יום אחד לפני יום העצמאות, כדי לסמל ולהדגיש את הקשר שבין הנופלים ומסירות נפשם ובין תקומת מדינת ישראל.

מבצע נר לנופל, החל לפני למעלה מעשור ביוזמת תנועת בני עקיבא, הפרויקט נועד כדי ליצור מציאות שבה אין קבר של חלל ונפגעי פעולות האיבה אותו איש אינו פוקד. לא מדובר במבצע אותו מובילה תנועת “בני עקיבא” לבדה, אלא תוך שיתוף היחידה להנצחת החייל במשרד הביטחון, הביטוח הלאומי, צה”ל ותנועות הנוער בישראל. חניכי “בני עקיבא” מגיעים לאלפי קברי הנפגעים ודואגים לכך שבכל אחד מן הקברים יהיו נרות נשמה, כאשר הארגונים והתנועות הנוספות ידאגו לדגל וזר פרחים.

בהקמת הפרויקט שמה לה התנועה במטרה להגיע לכל חלל ולהדליק על קברו נר נשמה.

אנחנו בערב יום הזיכרון, יום בו אנו חולקים כבוד כאומה שלמה ועם מלוכד לכל אלה שכבר לא איתנו, לכל אלה שנתנו לנו את חיינו!
אנו חניכי ומדריכי בני עקיבא ממחוז ירושלים עלינו להר הזיתים להדליק נר לנופל יום לפני שכל העם עולה, כדי לומר שאכפת לנו! זה לא מובן מאליו שעשרות בני נוער יגיעו לפקוד קברים של אנשים שאינם מכירים, אנו מגיעים ומנסים ולו לרגע אחד הכי קטן להכיר את מי שהיה ואינו, מי שנתן לנו מבלי שנדע, מי שמסר את עצמו בשבילנו..
שמעתי כמה מסיפורי הנופלים ושיערותי סמרו! הוא נהרג בשבילי? למה? מי אני שחיי חשובים מחייו?! מה מביא מישהו לתת את חייו לאחר?! האם זה שיגעון?
אני חושב שכל הנופלים מגיעים להבנה שברגע שהם יוצאים לקרב הם יוצאים להגן לא על מישהו אחד, הם יוצאים להגן על הבית שלהם! העם כולו הוא המשפחה שבשבילה נעשה הכל! ההבנה הזאת שאני יוצא להגן על המשפחה נותנת כוחות שאפילו האדם עצמו לא בטוח שידע שקיימים בו!
כל החיילים האלה לא סתם נפלו הם הגנו על הבית שלהם! הבית שלנו! ארצנו האהובה שאין לנו אחרת במקומה!
אריאל תורגמן – סיירת תקשורת

נר נר לנופל
נר לנופל נר ל